Pro média

Tisková zpráva III.   23.1. 2013

Návštěvnost  veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem® překvapila vystavovatele i organizátory

Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem skončil úderem osmnácté hodiny 23. ledna 2013. Přestože se jednalo o první ročník, v průběhu 8 hodin jej navštívilo více než 3000 zájemců o práci či vzdělávací kurzy.

 

Již před začátkem veletrhu se před vchodem kulturního domu Peklo v Plzni nahromadilo velké množství lidí, fronta se táhla až k parkovišti. Situace připomínala spíš fronty před otevřením obchodních domů při zimních výprodejích. První hodiny veletrhu byly stánky doslova obleženy zájemci o informace a uličkami se téměř nedalo projít.

„Návštěvnost překvapila trochu i nás, přestože už zájem při propagačních akcích naznačoval, že účast nebude malá,“ říká Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, s.r.o., která veletrh spolu s partnery organizovala. „Zde sehráli nemalou úlohu i partneři veletrhu, kteří distribuovali informace – a je vidět, že to dělali dobře,“ uzavírá Brabcová.

Jak sdělila manažerka veletrhu Barbora Kuralová, návštěvníci se rekrutovali ze všech věkových i vzdělanostních skupin. „Přišli studenti posledních ročníků vysokých i středních škol, stejně tak jako lidé s dlouholetou praxí. Výjimkou nebyli  ani specialisté z různých oborů a ti, kteří se „jen tak“ poohlížejí po jiném zaměstnání.“  Častými návštěvníky byli i lidé, kteří o práci přišli v důsledku reorganizace či zrušení zaměstnavatele. Většina dotázaných oceňovala příležitost setkat se s mnoha náborovými pracovníky na jednom místě.

Překvapením pro organizátory byla i velká návštěvnost doprovodných akcích. „Na některých přednáškách bylo tak nazděno, že nešly otevřít dveře,“ komentuje Kuralová situaci, kdy se kameraman ZAK TV pokoušel natočit přednášku Jak se připravit na pracovní pohovor. Teprve po výslovné prosbě organizátora se podařilo uvolnit místo pro kameramana. Přestože se některé přednášky opakovaly v dopoledních i odpoledních hodinách, všechna místa byla zaplněna. Zájem vzbuzovaly moderní formy práce stejně jako marketingový úhel pohledu na vlastní prezentaci uchazeče o práci.

Často se opakovaly dotazy na možnost proplacení rekvalifikačního kurzu úřadem práce v tzv. „zvolené rekvalifikaci“, kdy je možno získat až 50.000 Kč na vlastní vzdělávání v průběhu 3 let.

Zájem účastníků nepolevoval ani v odpoledních hodinách, kdy veletrh navštívili ti, kteří šli z práce. Ještě těsně před osmnáctou hodinou přicházeli návštěvníci, kteří měli zájem o konzultaci životopisů, individuální pracovní poradenství či otestování.

Mnohým vystavovatelům došly propagační materiály už po prvních hodinách a museli narychlo dovézt další. To se stalo i personalistům společnosti SONY DADC. „Zájem návštěvníků nás skutečně mile překvapil – jejich počet několikanásobně převýšil naše očekávání,“ sdělila personální ředitelka SONY DADC Magdalena Vroblová.

Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem® organizovala společnost Grafia, s.r.o. Akce se uskutečnila v kulturním domě Peklo v Plzni a jejími partnery jsou Úřad práce ČR - krajská pobočka v Plzni, Ústav celoživotního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni a Hospodářská komora ČR.  


 

 

Tisková zpráva II.  16. 1. 2013

Na veletrhu Klíč k příležitostem®  najdete práci, kurzy i dobré rady


Již ve středu, 23. ledna 2013, se otevřou dveře Veletrhu práce a vzdělávání v Plzni. Cílem veletrhu je zprostředkovat přímé setkání zaměstnavatelů a potenciálních zaměstnanců a zároveň nabídnout návštěvníkům možnosti profesního vzdělávání. Veletrh bude lákat návštěvníky i bohatým doprovodným programem, který je stejně jako vstupné zdarma.
Vystavující zaměstnavatelé budou nabízet nejrůznější pracovní pozice, od dělnických až po vysoce kvalifikované. Na své si přijdou i zájemci o brigádu či studenti, hledající praxi.


Mezi vystavovateli je například i Skupina ČEZ, která plánuje na veletrhu oslovit nejen přímé zájemce o zaměstnání, ale také návštěvníky z řad středoškoláků a vysokoškoláků. Jak sdělil Martin Klacián, specialista lidských zdrojů společnosti ČEZ, a.s., nabízené pozice jsou ve většině případů zaměřeny na techniku – energetiku, elektrotechniku a strojírenství, výjimkou ale nejsou pozice ekonomické či administrativní. „Konkrétní podobu nabídky volných míst však budeme znát až těsně před veletrhem a pro návštěvníky tak budeme mít aktuální informace.“ uzavřel Klacián.

Vystavovat bude i společnost Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o., která závod v plzeňském regionu teprve otevře. Její personální ředitelka Stanislava Plachá uvedla:
"Pro náš nový výrobní závod hledáme specialisty a odborníky do všech oddělení, hlavně do oddělení výroby, kvality, logistiky a údržby. V nejbližších měsících přijmeme dalších 40 specialistů se znalostí anglického nebo německého jazyka a přes 300 operátorů výroby."

Julie Borecká, HR Officer, zodpovědná za nábor v SONY DADC, k účasti na veletrhu říká: „Vzhledem k tomu, že v regionu působíme poměrně krátce, chceme se na veletrhu představit jako úspěšná, stabilní a rostoucí společnost. Od května roku 2010 jsme vytvořili již 300 pracovních míst. V následujícím období plánujeme rozšířit náš tým o dalších asi 100 zaměstnanců, a to především o pracovníky tzv. centra sdílených služeb.  Jde o pozice v oboru IT, financí, zákaznických služeb, logistiky a nákupu a obecné administrativy. Jazykově vybaveným kandidátům můžeme nabídnout práci v dynamickém mezinárodním prostředí. Konkrétní nabídku volných pozic představíme zájemcům na veletrhu, popř. je k dispozici na www.sonydadc.com.“  Možnost pracovat pro Sony DADC mají i brigádníci přidělení do provozu, v době tzv. vysoké sezóny je potřeba téměř  tisíc.

Zaměstnance na veletrhu bude hledat i rychle se rozvíjející společnost konplan, s.r.o.  Personální manažerka Lena Vajdová bude nabízet pracovní pozice v oborech IT, strojírenské konstrukce, elektro projektování a PLC programování.

Veletrh práce a vzdělávání s názvem Klíč k příležitostem® chystá plzeňská společnost Grafia, s.r.o. na 23. leden 2013 od 10,00 hod do 18,00 hod. Akce se uskuteční v kulturním domě Peklo v Plzni a jejími partnery jsou Úřad práce ČR - krajská pobočka v Plzni, Ústav celoživotního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni a Hospodářská komora ČR.

Součástí doprovodného programu budou přednášky pořádané pro účastníky zdarma. Po celý den také bude zdarma k dipozici individuální poradenství v oblasti vzdělávání a trhu práce. Návštěvníci veletrhu budou také zdarma moci využít personální testování, z něhož si odnesou protokol s výsledky, který mohou přiložit k životopisu zasílanému zaměstnavateli. V rámci veletrhu  budou moci navštívit i image poradnu zaměřenou na téma, jak se nejvhodněji upravit na pracovní pohovor.

Web veletrhu s programem: http://praci.najdisi.cz

Manažer veletrhu: Ing. Barbora Kuralová, mob. 774 48 48 63, kuralova@grafia.czTisková zpráva 8. 1. 2013

Veletrh Klíč k příležitostem nabídne práci i vzdělávání

Veletrh práce a vzdělávání s názvem Klíč k příležitostem® chystá plzeňská společnost Grafia, s.r.o. na 23. leden 2013 od 10,00 hod do 18,00 hod.
Akce se uskuteční v kulturním domě Peklo v Plzni a jejími partnery jsou Úřad práce ČR - krajská pobočka v Plzni, Ústav celoživotního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni a Hospodářská komora ČR.

Cílem veletrhu je pomoci rozhýbat pracovní trh v Plzeňském kraji a dát zaměstnavatelům a jejich potenciálním zaměstnancům příležitost ke společnému setkání. Zároveň veletrh bude informovat o možnostech vzdělávání dospělých v Plzeňském kraji.

Veletrh je určen všem, kdo mají zájem získat či  změnit zaměstnání. Na své si přijdou i zájemci o brigády.  Zváni jsou i studenti posledních ročníků učilišť, středních škol a jejich  učitelé či  vysokoškoláci. „Organizovaným skupinám (např. školám) doporučujeme, aby nás kontaktovaly raději předem na čísle 775 878 801,“ uvedla Barbora Kuralová z pořádající společnosti Grafia.  Všichni návštěvníci mají vstup na veletrh zdarma.
V takovéto podobě v západních Čechách ještě žádný podobný veletrh neproběhl. „Naším cílem je co největší zastoupení firem, a proto podmínky pro vystavující firmy jsou mimořádně příznivé,“ sdělila Kuralová.

Mezi vystavovateli budou podniky, které hledají zaměstnance, ale také vzdělávací instituce, které realizují vzdělávání potřebné pro získání práce, rozvoj pracovní kariéry či osobnosti. Nebudou chybět ani personální agentury. „Podniky nabízející práci mají ještě šanci se přihlásit do 15. 1. 2013, nicméně neváhejte, výstavní prostor je omezen,“ apeluje Barbora Kuralová.
Doprovodným programem akce budou přednášky pořádané pro účastníky zdarma. Po celý den také bude zdarma k dipozici individuální poradenství v oblasti vzdělávání a trhu práce. „Proto účastníkům doporučujeme vzít si s sebou svůj profesní životopis a zkonzultovat ho s odborníkem. Ten zájemcům poradí, co je vhodné v životopisu uvádět nebo na co se může či nemůže zaměstnavatel zeptat při pracovním pohovoru,“ vysvětlila Kuralová. 

Všichni návštěvníci veletrhu budou také zdarma moci využít personální testování, z něhož si odnesou protokol s výsledky, který mohou přiložit k životopisu zasílanému zaměstnavateli. V rámci veletrhu  budou moci navštívit i image poradnu zaměřenou na téma, jak se nejvhodněji upravit na pracovní pohovor.

Web veletrhu s programem: http://praci.najdisi.cz

Manažer veletrhu:  Ing. Barbora Kuralová, mob. 774 48 48 63, kuralova@grafia.cz

8.1. 2013 
 
  Partneři veletrhu 2023:
partneri-loga
  Mediální partneři 2023:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz