Pro média

Tisková zpráva č. 3 - ročník 2020

Jak si stojíte na trhu práce? Veletrh Klíč k příležitostem dal mnohým odpověď!

8. ročník  VELETRHU PRÁCE A VZDĚLÁVÁNÍ proběhl ve středu, 29. ledna 2020 v plzeňské sportovní hale TJ Lokomotiva. Vystavovaly čtyři desítky zaměstnavatelů, kteří nabídli několik set pracovních pozic. Celodenní doprovodný program zahrnoval přednášky, poradny i služby. Vstup na akci byl zdarma.

Již před desátou se před hlavním vstupem hromadily návštěvníci, zejména dopolední zájem návštěvníků překvapil i samotné organizátory. "I přesto, že nezaměstnanost v kraji se pohybuje kolem 2 %, přišlo více než 2000 zájemců o práci nebo osobní rozvoj. Díky tomu se na některé poradny stála i fronta," sdělila Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, která veletrh organizovala.

Permanentně plná byla diagnostika zrakové kondice i image brýlová poradna. Velký zájem byl i o nově zařazené měření tlaku a ukázky první pomoci. Tradičně se návštěvníci přišli poradit se svými životopisy a konzultovali své profesní předpoklady či možnosti výdělku. Nabito bylo i u pracovního právníka či v poradně duševního zdraví.

Heslem organizátorů bylo "I když práci nehledáte, přijít se vyplatí." Řada návštěvníků si počkala na slosování anket o ceny vystavujících podniků. Vyhrát mohli nejen klasické dárkové předměty, jako jsou flash disky, knihy, diáře, deštníky, tašky, ale například také uzeniny.

Nové prostředí v TJ Lokomotiva ocenila většina vystavujících, ať už více prostoru, zázemí či parkovací možnosti. Většina personalistů si odnášela několik desítek životopisů či kontaktů na zájemce o práci, někteří se dokonce na místě dohodli o nástupu. To byl i případ plzeňské Domovinky, která vede stacionář pro seniory. "Byla jsem se osobně podívat a zájem byl opravdu obrovský. Myslím si, že zvolili výborné prostory a rozložení firem v těchto prostorech. Organizace celé akce na jedničku, určitě to nic snadného nebylo. Za nás hlásím 3 nové posily! Moc děkuji za možnost tam být," říká Bohumila Hajšmanová, ředitelka Domovinky. "Letos je to mnohem živější, máme kolem třiceti vyplněných dotazníků, potvrdila Veronika Staňková, personalistka Drůbežářského závodu Klatovy, který na veletrhu vystavuje každoročně.
Patrně nejmenší zájem o práci naopak zaznamenaly stavební firmy, které se s nedostatkem pracovníků potýkají už léta. Zástupci konstatovali, že návštěvníci se spíše zajímali o práci ve výrobních podnicích.

Již jedenáctým rokem Grafia předala ocenění podnikům přátelským rodině Mamma /Parent Friendly.Touto cenou se organizátoři snaží podpořit podniky, které pro své zaměstnance vytvářejí podmínky přátelské rodině, a inspirovat tak ostatní. Ceny předala Jana Brabcová za organizátora Grafia, Ivana Šatrová za krajskou pobočku ÚP v Plzni a Vlastimil Šec, místostarosta UMO3. Poslední jmenovaný také prozradil, že jako otec rodiny se čtyřmi dětmi velmi podporuje vstřícné podmínky pro sladění rodinného a pracovního života ve firmách i na pracovišti a poukázal na to, že i na úřadech se začíná prostředí pro zaměstnance v tomto směru lepšit. Nevyloučil, že se i úřady o ocenění začnou hlásit.

Cenu za rok 2019 převzali zástupci těchto podniků:

ADP Employer Services Česká republika, a.s., KONTRON ECT DESIGN s.r.o., Schneider Electric, a.s. a Shape Corp. Czech Republic, s.r.o.  Tyto podniky tak mohou značku Mamma /Parent Friendly užívat po dobu 3 let na svých náborových materiálech a dát tak signál rodičům, že v jejich podniku jsou vítáni.

Mezi vystavujícími byly také vzdělávací instituce a školy, které nabízely profesní vzdělávání - Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň, Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, s.r.o., Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany a Západočeská univerzita v Plzni.

Sekce vzdělávání Grafia pak nabídla rekvalifikace pro zaměstnance i nezaměstnané, firemní vzdělávání i projekty podpořené Evropským sociálním fondem, ve kterých zájemci mohou získat ucelené profesní či jazykové vzdělání zdarma. Do projektů se mohou hlásit i maminky na rodičovské dovolené, zájemci o práci či lidé s různými zdravotními omezeními. Pomoc je nabídnuta i rodičům dětí do 15 let, zvláštní pozornost je věnována lidem do 25 a nad 50 let. "Umíme nejen vzdělávat, ale také pomůžeme sehnat tu správnou práci či zkrácený úvazek," sdělila Alena Hanušová, koordinátorka projektu S jazyky za prací v Plzni a okolí. Nově se mohou hlásit i studenti posledních ročníků učilišť a středních či vysokých škol, kteří se chtějí dobře připravit na svou pracovní dráhu. V projektu Moje budoucnost mohou v rámci připravovaného letního campu získat dovednosti pro pracovní pohovor, trénovat  sebeprezentaci, ale také lépe porozumět svým potřebám či možnostem.

Fotografie z akce:

https://veletrhprace.rajce.idnes.cz/Veletrh_prace_a_vzdelavani_2020

Trocha statistiky - veletrh navštívilo přes 2000 lidí, struktura návštěvníků:

 

Angažmá VPV 2020

 

Dosazene vzdelani VPV2020 

Tisková zpráva č.2:

Jak si stojíte na trhu práce? Veletrh práce a vzdělávání dá odpověď!

Pracovní místa, přednášky, poradny i služby zdarma 

I když práci nehledáte, přijít se vyplatí! To je heslo organizátorů Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem, který se letos koná 29. ledna od 10 do 18 hodin v TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech. Veletrh je určen lidem všech věkových kategorií a má celodenní vzdělávací a poradenský program pro rozvoj kariéry. Nabídne ale i další služby spojené se zdravotní kondicí a image. Vstupné se neplatí.

„Osmý ročník přinese stovky pracovních pozic od dělnických, administrativních, přes techniky a specialisty až k manažerům. S lákavými nabídkami přicházejí podniky Plzeňského kraje i nadnárodní korporace,“ říká Jana Brabcová z pořádající společnosti Grafia. "Vzhledem k dlouhodobě nízké nezaměstnanosti je pro zaměstnance je teď ta nejvhodnější doba pro vyjednání lepších podmínek, ať už  u stávajícího či nového zaměstnavatele. Personalisté na veletrhu nabídnou nejen vyšší mzdy, ale také další benefity, například delší dovolená, firemní stravování, zkrácené úvazky, pružná pracovní doba, věrnostní odměny za počet odpracovaných let, karty na proplácení volnočasových aktivit, zkrácený pracovní týden, firemní jesle či školky..."

Zejména rodiče každoročně zajímá udělování cen podnikům přátelským rodině Mamma / Parent Friendly (ve 13 hod na jevišti). Pravidelně na oceněné personalisty čekají pod jevištěm maminky s dětmi v kočárcích, aby se zkonzultovaly své pracovní možnosti.

Kromě pracovních nabídek návštěvníci mohou získat i profesní vzdělávání či jazykové kurzy zdarma. Celodenní přednáškový a poradenský program zahrnuje právní či image poradnu, fotky do životopisu, nově také měření tlaku a zrakové kondiceKadeřníci, kosmetičky, poradna duševního zdraví, ukázky první pomoci, přednášky - např. Jak se připravit na pohovor, jak hledat práci v zahraničí, jak prezentovat sám sebe či jak nastartovat své podnikání...  Doprovodný program i vstup je zdarma.

Většina návštěvníků v předchozích letech ocenila možnost osobně se setkat s personalisty podniků, dát jim do ruky svůj životopis a domluvit se na případné následné schůzce. „Někteří návštěvníci v poslední době ani práci nehledali, jen si přišli „obhlédnout“ nabídky a porovnat, zda by byl o ně zájem,“ říká Štěpánka Pirnosová, manažerka veletrhu. „Ale byli i tací, kteří celý den strávili na přednáškách a v poradnách a byli nadmíru spokojeni. Jinde se totiž za poskytované služby platí nemalé peníze,“ dodává Š. Pirnosová.

Jako každým rokem, i letos můžete přinést své staré brýle (sluneční i dioptrické) do sbírky pro potřebné a pomoci tak plzeňskému Lions Clubu. Víte, že loni se vybralo přes 800 kusů starých brýlí?

Veškeré info a přesné časy doprovodného programu jsou na webu: http://praci.najdisi.cz

Na Facebooku najdete videopozvánky personalistů i další aktuality: www.facebook.com/veletrhprace

Přijít se zkrátka vyplatí, i když práci právě nehledáte!

Tisková zpráva č.1:

8. ročník Veletrhu práce a vzdělávání KLÍČ K PŘÍLEŽITOSTEM® - přípravy v plném proudu!

Grafia, s.r.o. již osmým rokem připravuje prestižní veletrh práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem, který se tradičně koná v lednu v Plzni. Každoročně jej navštíví 2.500 - 3.000 lidí.
Důležitou změnou je místo konání – veletrh nově proběhne ve sportovní hale TJ Lokomotiva, Úslavská 75, Plzeň, ve středu 29. ledna 2020.

Pořadatel akce, plzeňská společnost Grafia, s.r.o., tradičně spolupracuje s významnými partnery na trhu práce v regionu (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, HK ČR, ZČU, AIVD ČR).


„ V situaci, kdy se míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji pohybuje kolem 2 %, zaměstnavatelé při náboru často sázejí na zajímavé firemní benefity, pracovní podmínky, vzdělávání svých lidí a neváhají ani připlatit na mzdách. I proto je veletrh výzvou nejen pro ty, kteří aktuálně hledají práci, ale i pro všechny, kdo hledají změnu nebo si chtějí ověřit svoji cenu na trhu práce“, říká Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, s.r.o.


Několik set pracovních míst v celém Plzeňském kraji nabídne kolem padesátky atraktivních zaměstnavatelů, jako například 4flow, ASSA ABLOY ES Production, AURES Holdings, HUTCHINSON, Carrier Refrigeration Operation Czech Republic, Česká pošta, ČEZ, Daikin Industries Czech Republic, DFH Haus CZ, Drůbežářský závod Klatovy, ELFETEX, EvoBus Česká republika, Geis CZ, CHRIST CAR WASH, Kermi, KS-Europe, MAGNA Seating Pilsen, MD ELEKTRONIK, MEA Service, Penny Market, RSF Elektronik, Safran Cabin CZ,  Schäfer – Menk, Sony DADC Czech Republic, STÖLZLE – UNION, SWIETELSKY stavební, Triangle Recruitment, Úřad práce České republiky, WITRON Logistik + Informatik GmbH, a další.
Aktuálně firmy hledají všechny úrovně kvalifikací a opravdu rozmanité profese pro muže i pro ženy. Spektrum nabízených pracovních pozic je opět velmi široké – firmám chybí lidé v provozu stejně jako v administrativních a technických pozicích, v odděleních kvality, nákupu, obchodu, IT, apod.

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem bez práce. Nabízeny budou také profesní, rekvalifikační a další kurzy, z nichž řadu lze získat zdarma.

Všichni návštěvníci mají vstup ZDARMA.

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Na návštěvníky čeká řada přednášek, poraden i aktivit pro radost.
Na veletrhu budou už po desáté vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro zaměstnavatele přátelské rodinám svých zaměstnanců. Oceněné podniky splňují kritéria hodnocení, vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, umožňují zkrácené úvazky, využívají pružnou pracovní dobu, provozují nebo podporují firemní školky či jesle, pořádají akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky, apod.


„Veletrh nejen vzdělává a propojuje uchazeče s podniky, ale také pomáhá. Již tradičně sbíráme na veletrhu staré dioptrické i sluneční brýle a společně s Lions Clubem je posíláme potřebným. Přidejte se v lednu k nám, těšíme se na Vás. Přijďte, nudit se určitě nebudete“ uzavírá Š. Pirnosová.

Fotogalerie ze 7. ročníku veletrhu: https://veletrhprace.rajce.idnes.cz/2019/


Kontakt:

Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, s.r.o.
Telefon: 377 227 701, E-mail: pirnosova@grafia.cz 
 
  Partneři veletrhu 2023:
partneri-loga
  Mediální partneři 2023:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz