Pro média

Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem se zúčastnilo 2.600 návštěvníků a 50 vystavovatelů.

Fotogalerii najdete zde: veletrhprace.rajce.idnes.cz/2019


Tisková zpráva č. 3

 

Jak si stojíte na trhu práce? Veletrh práce a vzdělávání dá odpověď!

 

Nabídky 50 vystavovatelů přinese plzeňský Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem, který se letos koná v bývalém OD Prior ("malé tesco" poblíž hlavního nádraží) 30. ledna 2019 od 10 do 18 hodin. Veletrh má celodenní vzdělávací a poradenský program pro rozvoj kariéry. Vstupné se neplatí.

 

Zatímco personalisté podniků vymýšlejí stále nové způsoby, jak se na trhu práce odlišit od konkurenčních nabídek, pro zaměstnance je teď ta nejvhodnější doba pro vyjednání lepších podmínek - u stávajícího či nového zaměstnavatele. Na veletrhu budou nabízeny nejen vyšší mzdy, ale také další benefity, například delší dovolená, firemní stravování, zkrácené úvazky, pružná pracovní doba, věrnostní odměny za počet odpracovaných let, karty na proplácení volnočasových aktivit, zkrácený pracovní týden, firemní jesle či školky...

 

"V boji o dobré zaměstnance se podniky předhánějí, kdo nabídne vyšší mzdu či lepší benefity. Je třeba ale dát si pozor, jak jsou daná opatření zakotvena v pracovní smlouvě a zda nabídka platu "až 45.000 Kč" za dělnickou pozici náhodou neznamená jen lákavě vykreslenou možnost, na kterou běžný pracovník nikdy nedosáhne," říká Jana Brabcová za pořádající společnost Grafia.

 

Ne všichni ale preferují co nejvyšší základní mzdu. "Mnohdy je v práci důležitější pracovní atmosféra, dobrá organizace práce a spravedlivé odměňování. To ostatně vyplývá i z výzkumů firemní kultury a spokojenosti, které provádíme. Ve zkušební době tak odcházejí kvalifikovaní zaměstnanci, kteří za pár měsíců prohlédli praktiky zaměstnavatele, které se neslučují například s jejich osobním postojem či jsou v rozporu s původně slíbenými podmínkami. Je ale dobré porovnat různé nabídky a k tomu je veletrh ideální."

 

Sedmý ročník veletrhu nabídne nejen pět desítek vystavujících firem, ale také užitečné poradny a přednášky. Nevíte si rady s životopisem? Potřebujete vědět, jak probíhá pracovní pohovor? Chcete vědět, na co si dát pozor při uzavírání pracovní smlouvy? A možná už z toho stresu tak trochu blázníte? Odborníci budou po celou dobu až do 18 hod konzultovat vaše problémy a někteří z nich vystoupí i v otevřeném fóru na přednášce. Bezplatné jsou i další služby: testování zrakové kondice, fotky do životopisu, kadeřnice, kosmetičky, image a brýlová poradna. Na veletrhu se ale také dozvíte, jak hledat práci v zahraničí (na stánku EURES) či jak nastartovat své vlastní podnikání (poradí Czechinvest).

 

Celý program včetně poraden, přednášek a služeb je zdarma - naleznete jej na https://praci.najdisi.cz.

 

Každoročně také mohou návštěvníci přinést staré brýle do sbírky Lions Clubu, který je doručí potřebným.

 

Stále častěji veletrh navštěvují ti, kdo práci mají, i pro ně je veletrh otevřen až od 18. hodiny, aby stihli přijít po pracovní době. Nezaměstnaných je v současné době málo, na 1 uchazeče připadá asi 5 volných míst hlášených na úřadě práce. Počet volných míst je ale pravděpodobně podstatně vyšší, neboť evidence míst na ÚP není pro zaměstnavatele povinná. Situaci zhoršuje, že nabídka pracovních míst se "nepáruje" s kvalifikací nezaměstnaných.

 

"Volných míst je cca 10.500 v Plzni a v Plz. kraji 34.866," sdělila Mgr. Lenka Jindrová, ředitelka odboru zaměstnanosti Kontaktního pracoviště Plzeň - město krajské pobočky ÚP ČR.

 

Přijít na veletrh znamená zjistit, která pracovní místa podniky obsazují a počítají s nimi do budoucna.

 

Na návštěvníky čekají stovky různorodých nabídek práce od specializovaných inženýrských pozic po jednoduché práce ve výrobě či brigády. Nabízeny budou také profesní kurzy, jazyky, rekvalifikace a také zkoušky před autorizovanou osobou.

 

Většina návštěvníků v předchozích letech ocenila možnost osobně se setkat s personalisty podniků, dát jim do ruky svůj životopis a domluvit se na případné následné schůzce. „Někteří návštěvníci v poslední době ani práci nehledali, jen si přišli „obhlédnout“ nabídky a porovnat, zda by byl o ně zájem,“ říká Štěpánka Pirnosová, manažerka veletrhu. „Ale byli i tací, kteří celý den strávili na přednáškách a v poradnách a byli nadmíru spokojeni. Jinde se totiž za poskytované služby platí nemalé peníze,“ dodává Š. Pirnosová.

 

Jako každým rokem budou na veletrhu oceněny podniky přátelské rodině cenou Mamma/Parent Friendly (ve 13:00).

 

Přijít se zkrátka vyplatí, i když práci právě nehledáte.

 

Veškeré info a přesné časy doprovodného programu na webu: http://praci.najdisi.cz

 

Na Facebooku najdete videopozvánky personalistů: www.facebook.com/veletrhprace/


Tisková zpráva č.2

Plzeňský Veletrh práce a vzdělávání je za dveřmi

Už 30. ledna se otevře celé patro bývalého obchodního domu Prior na Americké ulici v Plzni pro návštěvníky Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem. Organizátor Grafia hlásí téměř padesát zaměstnavatelů s nabídkou míst od dělnických až po manažerské.

"Poslední termín k přihlášení vystavovatele je 18. ledna, ale v tuto chvíli již máme jen 2 volné stánky, tedy platí heslo Kdo dřív přijde, vystavuje," sděluje Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia. Pro ty, kteří již vystavovat nestihnou, je možná prezentace ve veletržním katalogu či vložením letáku do tašky pro účastníky.

Veletrh pravidelně navštěvuje 2 500 - 3 000 lidí. Zatímco ještě před pár lety byla většina návštěvníků z řad nezaměstnaných, dnes se situace obrátila - každým rokem přibývá těch, kteří hledají lepší práci, ať už jde o platové podmínky, kolektiv či různé benefity.

Návštěvníci oceňují i celodenní vzdělávací program (10-18 h), který je stejně jako vstup na veletrh zdarma. Přednášky i poradny přinášejí rychlé a srozumitelné informace, jak si připravit životopis a pohovor, jak se zorientovat na pracovním trhu v ČR či v zahraničí a co všechno si v pracovní smlouvě zkontrolovat.

Maminky po rodičovské dovolené se pravidelně informují, které podniky nabízejí zkrácené či pružné úvazky. Vodítkem jim je i tradiční předávání cen Mamma / Parent Friendly podnikům přátelským rodině. Na veletrhu lze také bezplatně  otestovat zrakovou kondici, využít image poradnu a získat fotku do životopisu.

A jako obvykle mohou návštěvníci přinést staré brýle do sbírky plzeňského Lions Clubu.
Další info na webu http://praci.najdisi.cz

V Plzni, 10. 1. 2019


Tisková zpráva č.1

Dejte do diáře už dnes: 30 leden 2019!


Najděte lepší práci na Veletrhu práce a vzdělávání

KLÍČ K PŘÍLEŽITOSTEM®


tentokrát v bývalém OD PRIOR, Americká 2186/47, Plzeň


Přípravy na 7. ročník úspěšného veletrhu práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem jsou v plném proudu. Důležitou změnou je místo konání, veletrh totiž proběhne 30. ledna 2019 v bývalém OD PRIOR, Americká 2186/47 v Plzni. Pořadatel akce plzeňská společnost Grafia, s.r.o., tradičně spolupracuje s významnými partnery na trhu práce v regionu (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, HK ČR, ZČU, AIVD ČR).

„Sedmý ročník bude specifický tím, že otevřeme pro veřejnost prostory bývalého OD PRIOR a umožníme návštěvníkům veletrhu nejen najít lepší práci, ale také zavzpomínat na místo, na které snad každý Plzeňan minimálně jednou v životě přišel." sdělila za organizátory Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia s.r.o. Pracovní nabídky převažují nad množstvím lidí bez práce a v takové situaci bývají zaměstnavatelé ochotni připlatit na mzdách. „Nezaměstnanost je již delší dobu velmi nízká, v Plzeňském kraji je to konkrétně 1,85%. Na trhu práce proto přibývá těch, kteří hledají změnu, lepší práci, lepší podmínky, něco navíc. Veletrh je jedinečná příležitost přijít osobně pohovořit s personalisty, najít svého vysněného zaměstnavatele a třeba také zjistit svoji cenu na trhu práce“ dodává Pirnosová.

Mezi vystavovateli jsou aktuálně samí významní zaměstnavatelé v regionu, jako například ADP Employer Services Česká republika, Alfmeier CZ, Armáda České republiky, ASSA ABLOY ES Production, AURES Holdings, Carrier Refrigeration Operation Czech Republic, Česká pošta, ČEZ, DFH Haus CZ, Drůbežářský závod Klatovy, ELFETEX, EvoBus Česká republika, Geis CZ, HOFMANN WIZARD, IDEAL AUTOMOTIVE Bor, JTEKT Automotive Czech Plzen, Kermi, Konplan, KS-Europe, MD ELEKTRONIK, MEA Service, Murr CZ, Národní bezpečnostní úřad, NOVEM Car Interior Design, Penny Market, Precision Castparts CZ, RSF Elektronik, seele pilsen, Schäfer – Menk, Sony DADC Czech Republic, STÖLZLE – UNION, Triangle Recruitment CZ, Typos, tiskařské závody, Úřad práce České republiky, VALUE 4industry, VIZA AUTO CZ, ZODIAC GALLEYS EUROPE a další

Nabízeno bude několik set pracovních pozic z celého Plzeňského kraje.
Aktuálně firmy hledají všechny úrovně kvalifikací a opravdu rozmanité profese pro muže i pro ženy. Spektrum nabízených pracovních pozic je opět velmi široké – firmám chybí lidé v provozu stejně jako v administrativních pozicích, v odděleních kvality, nákupu, obchodu, IT, apod.

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem registrovaným na úřadu práce. Všichni návštěvníci mají vstup ZDARMA.

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Na návštěvníky čeká řada přednášek, poraden i aktivit pro radost.

Na veletrhu budou opět vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině, které vyhoví podmínkám hodnocení a vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, např. zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu, firemní školky či jesle, akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky.

„Veletrh nejen vzdělává a propojuje uchazeče s podniky, ale také pomáhá. Již tradičně sbíráme na veletrhu staré dioptrické i sluneční brýle a společně s Lions Clubem je posíláme potřebným. Přidejte se v lednu k nám, těšíme se na Vás, přijďte, nudit se určitě nebudete" uzavírá Š. Pirnosová.

V Plzni, 14. 11. 2018 
 
  Partneři veletrhu 2023:
partneri-loga
  Mediální partneři 2023:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz