Pro média

 

vpvm

Pro média

Několik statistických údajů z letošního ročníku:

1) Důvod návštěvy:

Většina návštěvníků přišla hledat práci nebo lepší práci (57 %), celých 30 % vnímalo 6.ročník veletrhu jako příležitost, jako zdroj informací a cca 4 % pak hledalo brigádu. Ostatní zajímalo sebezdokonalování, přednášky a poradny.

 soubor co návštěvníci hledají.jpg


2) Aktuální angažmá:

Veletrh navštívilo více než 23% nezaměstnaných (oproti loňským 35%), 41% pracujících (oproti loňským 30 %, což je výraznější změna) a velmi příznivých necelých 8% studentů VŠ a 16% studentů SŠ. Oproti loňsku poněkud stoupá procento rodičů a důchodců.

 soubor PRACOVNÍ ANGAŽMÁ NÁVŠTĚVNÍKŮ 2018.jpg


3) Nejvyšší dosažené vzdělání:

Téměř se nezměnila struktura vzdělanostních kategorií: Co do vzdělání byla největší skupina středoškoláků - více než 40 % (loni 41 %), 25% vysokoškoláků (loni 24 %) a 22 % vyučených (loni 20 %). Zbytek tvořili ZŠ - o 2 % více než loni.

soubor nejvyšší vzdělání 2018.jpg

Tisková zpráva č. 5

Veletrhu práce a vzdělávání v plzeňském Pekle vládly zaměstnanecké benefity

Letošní ročník veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem v plzeňském Pekle se nesl v duchu hledání lepší práce, vyšších mezd a benefitů. Je to jediný veletrh práce v Plzni pro širokou veřejnost. Organizátoři ze společnosti Grafia odhadují návštěvnost opět kolem 2500 osob různých profesí i věkových kategorií. Mezi návštěvníky byla i řada matek s malými dětmi, které přilákalo předávání ocenění Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině.

Více než čtyři desítky firem nabízely přes tisícovku pracovních pozic od specializovaných a technicky orientovaných až po práci bez kvalifikačního požadavku a brigády. Práci nabízely podniky i personální agentury. Přibyly firmy operující mimo Plzeň, objevily se i firmy zahraniční (4flow management GmbH) či vystavovatelé z Prahy (Národní bezpečnostní úřad).

"Na letošním veletrhu je znát  trend posledních let - zatímco dřív si vybírali zaměstnavatelé, dnes si vybírají zaměstnanci - nejen podle výše mzdy, ale také podle počtu dnů dovolené, možnosti pracovat zčásti na dálku, počtu dnů zdravotní dovolené navíc či flexi pasůdo různých volnočasových zařízení," konstatovala Jana Brabcová, jednatelka pořádající společnosti Grafia.

"Podniky dnes nabírají i matky na mateřské dovolené, důchodce, studenty - prostě všechny, kdo jsou ochotni pracovat," říká Marie Pošarová, vedoucí personálního oddělení Drůbežářského závodu v Klatovech. "Byli jsme úspěšní, o práci na dohody konané mimo pracovní poměr je velký zájem, nabrali jsme cca 20 dobrých životopisů - to považujeme za velký úspěch. Pro lidi zajišťujeme bezplatnou dopravu z Plzně do Klatov, což je velký benefit. Řada lidí za našimi nabídkami neváhá dojíždět 40 km."

"Naše firma je ze Stříbra, což nám trochu ztěžuje pozici, ale lidí je tu dost a oproti předchozím letům jsou zájemci kvalifikovanější," říká Romana Presslová ze společnosti KERMI. "Hledáme pozice do výroby, ale i disponenta a např. personalistu. Preferujeme němčinu u administrativních pozic, ale ve výrobě stačí jen chuť pracovat. Oceňujeme organizaci veletrhu, měli jsme skvělý servis. Příští rok se určitě zúčastníme."

"Na veletrhu jsme poprvé a našli jsme hned několik lidí, které naše nabídka zaujala. Komunikace s organizátory i propagace fungovala výborně v porovnání s jinými veletrhy. Náš obor je elektroinstalační materiál, tedy hledáme obchodníky se znalostí elektrotechniky, a zdá se, že jsme našli nejen zkušené odborníky, ale i právě končící středoškoláky, říká Lenka Hořejší, personalistky společnosti Elfetex. Mezi benefity nabízíme firemní telefonní tarify, speciální zaměstnanecký bodový systém, který umožňuje využití bodů například v lékárně, v divadle či v cestovní kanceláři.

Dle slov návštěvníků se letos více než kdy jindy potkávala nabídka pracovních míst s poptávkou.

Každý si na veletrhu přišel na své. Celý den běžely odborné přednášky a poradny. Návštěvníkům radil právník, v poradně pro začínající podnikatele Czechinvest, kariérový poradce, optici testovali zrakovou kondici, profesionální fotograf pořídí fotku do životopisu, zdarma jsou i služby kadeřnic a kosmetiček. Novinkou byla prevence zadlužení či zábavné focení s pracovními rekvizitami, o které se postarali studenti z UMPRUM Zámeček.

Mezi vystavovateli byly i školy a vzdělávací instituce, nabízející celoživotní vzdělávání - rekvalifikace, zkoušky před autorizovanou osobou a další profesní vzdělávání.

Na veletrhu byla také předána ocenění firmám přátelským rodině - Mamma/Parent Friendly. Toto ocenění zajímá nejen rodiče malých dětí, ale také mladé lidi, kteří hledají svobodu v zaměstnání a dobrou firemní kulturu. V letošním roce ji získaly společnosti BOHEMIA SEKT, Sony DADC Czech Republic, NOVARES CZ Janovice, INOTECH ČR, CHRIST CAR WASH, a dm drogerie markt.

Poradny byly plné po celý den až do večera, fotografové vyfotili kolem sta osob, personální poradci zhodnotili přes stovku životopisů, pracovního právníka téměř udolala fronta klientů, optici poradili cca 60 lidem... Opět se mimořádně vydařila sbírka starých brýlí pro Lions Club, vybralo se jich kolem 400 ks.

Děkujeme všem příznivcům a těšíme se v lednu 2019!

FOTOGALERIE ZDE: veletrhprace.rajce.net

 

Tisková zpráva č. 4

I když práci nehledáte, přijít na veletrh práce a vzdělávání se vyplatí!

Jestli si říkáte,  že jít na plzeňský veletrh práce a vzdělávání 30. ledna je zbytečné, pokud práci právě nehledáte, připravujete se o spoustu zážitků a informací, které se vám mohou hodit a uplatníte je třeba už zítra. Ptáte se, které?


Tak například v doprovodném programu najdete takovéto přednášky: Prezentujte líp než Steve Jobs, Jak nepřijít na mizinu, Profesní předpoklady v písmu, Jak nastartovat svůj vlastní business?, Naučte se prodávat sami sebe! či Získejte až 50.000 Kč od státu na své vzdělávání! A pokud se cítíte přetížení, přijďte si porovnat své zkušenosti na přednášku "Z práce rovnou do blázince“.

Doprovodný program veletrhu zahrnuje 18 přednášek a řadu poraden odborníků. Poradí pracovní právník, image poradce, CzechInvest začínajícím podnikatelům, grafolog posoudí vaše profesní předpoklady v písmu a zkušený optik otestuje vaši zrakovou kondici.
Ve 13 hodin bude slavnostně předáno ocenění Mamma/Parent Friendly za rok 2017 podnikům, které jsou přátelské rodině a mají ve firmě benefity pro rodiče pečující o děti.

A kdo chce zdarma dobrou fotku, přijde se na veletrhu vyfotit k profesionálům. Předtím ho ještě nalíčí vizážista a učeše kadeřník.

Ti, kdo práci naopak hledají, najdou na veletrhu pře čtyři desítky firem a stovky pracovních míst od jednoduchých brigád až po pracovní pozice specialistů či manažerů.

"Letošní ročník je ve znamení hledání lepší práce, benefitů a podmínek, které zaměstnavatelé nově nabízejí," říká Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, která veletrh organizuje. "Co bylo dřív utopií, je dnes běžnou realitou - vysoké věrnostní příplatky, různé poukázky na volnočasové aktivity, firemní rodinné akce, zkrácený pracovní týden či sick days - předem omluvené dny, kdy s lehčím nachlazením nechcete rovnou k lékaři. Přijďte se sami zeptat personalistů!"

Přednášky a poradny se týkají samozřejmě i tématu práce - Jak se připravit na pracovní pohovor?, Využití internetu pro hledání nové práce, Jak se vyznat na pracovním trhu? Možnosti zaměstnání v zahraničí či Na co si dát pozor při uzavírání pracovní smlouvy?

Veletrh také pomáhá potřebným - ve spolupráci s plzeňským Lions clubem Grafia organizuje sbírku starých brýlí pro potřebné. Máte-li doma staré dioptrické či sluneční brýle, určitě je vemte s sebou!

Po celou dobu běží slosování anket o skvělé ceny - vyhrát můžete mikiny, flash disky, knihy, ale také třeba maso a paštiky. Poprvé také proběhne soutěž, kde diváci hodnotí nejlepší stánek.

Že je to docela dobrý program na celý den? Veletrh se koná od 10 do 18 hodin.

Naplánujte si program podle sebe - přesné časy přednášek najdete na webu http://praci.najdisi.cz

Na Facebooku se už teď můžete seznámit s personalisty, kteří vás zvou na své stánky!
www.facebook.com/veletrhprace


Tisková zpráva č. 3:

Nastoupí místo lidí stroje? Veletrh práce a vzdělávání dá odpověď!

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla meziročně cca o procento - na 2,6 %. To je důvod, proč podniky hledají kvalitní zaměstnance, kde se dá. A také důvod udržet ty stávající. Znamená to zvýšit nejen mzdy, ale také zlepšit firemní kulturu a další benefity, například prodloužit dovolenou, zlepšit firemní stravování, zajistit hezké firemní prostředí, snížit stresovou zátěž, vyplácet věrnostní odměny za počet odpracovaných let, dbát na možnost odpočinku pracovníků, zkrátit pracovní týden, zřídit firemní jesle či školku... Fantazii se meze nekladou, jen při plánování zvýšených nákladů ekonom úpí pod tíhou personalistových argumentů - když nepřitlačíme, nespustíme druhou směnu!
Co všechno je ochoten udělat zoufalý náborový pracovník, kterému chybí několik lidí na lince a obden na něj řve vedoucí výroby? Jak daleko může zajít management při plánování motivačních prostředků? Nebude nakonec levnější nakoupit roboty?

Robotizace v nadcházející průmyslové revoluci 4.0 patrně přinese úspory za mzdy a možná vyřeší i nedostatek pracovníků. V některých - například logistických - firmách už existují plně automatizované provozy, kde o člověka nezavadíte. Ano, investice je vyšší, ale jen na počátku a v době servisu. Stroj pracuje bez reptání, nemá "lidské" prostoje, nestěžuje si ani při nasazení na noční... nejí, nespí a pracuje, pokud nevypnou proud.

Obyčejný člověk ale začne přemýšlet, co se stane s jeho pracovní pozicí, až technologie postoupí tak daleko, že zaměstnávat lidi bude příliš drahé. Odborníci mluví o tom, že některé pozice budou zrušeny a nahrazeny výkonnými a přesnými počítači či roboty. Koho nakonec stroje nahradí?

Trend v náboru zaměstnanců v Plzeňském kraji ukáže Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem, který se koná v úterý 30. 1. 2018 v plzeňském kulturním domě Peklo.

„Mluví se o tom, že zaniknou některé jednoduché administrativní pozice, ale také pracovní místa v opakované výrobě, například na montážních linkách,“ říká Jana Brabcová, jednatelka pořádací společnosti Grafia. „Překvapením může být, že i některé právní úkony může vykonávat stroj, třeba rutinní rozesílání písemností v přestupkovém řízení. Přijít na veletrh znamená zjistit, která pracovní místa podniky obsazují a počítají s nimi do budoucna.“

Na návštěvníky čekají čtyři desítky zaměstnavatelů a stovky různorodých nabídek práce, od specializovaných inženýrských pozic po jednoduché práce ve výrobě či brigády. Nabízeny budou také profesní kurzy, jazyky, rekvalifikace a také zkoušky před autorizovanou osobou.

Většina návštěvníků v předchozích letech ocenila možnost osobně se setkat s personalisty podniků, dát jim do ruky svůj životopis a domluvit se na případné následné schůzce. „Někteří návštěvníci v poslední době ani práci nehledali, jen si přišli „obhlédnout“ nabídky a porovnat, zda by byl o ně zájem,“ říká Štěpánka Pirnosová, manažerka veletrhu. „Ale byli i tací, kteří celý den strávili na přednáškách a v poradnách a byli nadmíru spokojeni. Jinde se totiž za poskytované služby platí nemalé peníze,“ dodává Š. Pirnosová.

Letošní ročník má program opravdu nabitýporadí právník, kariérní poradce, grafolog, optik, fotograf, kadeřnice, kosmetičky, image poradce – to vše najdete na veletrhu zdarma po celý den. CzechInvest také poradí začínajícím podnikatelům, jak nastartovat vlastní byznys.

Každý si najde to své i na přednáškách – jak se připravit na pracovní pohovor, na co si dát pozor při uzavírání pracovních smluv, jak získat až 50.000 Kč na své vzdělávání, jak prezentovat jako Steve Jobs, jak se „prodat“ co nejlépe či jak se z práce nezbláznit. Novinkou je i téma "jak nepřijít na mizinu".

Jako každým rokem budou na veletrhu oceněny cenou Mamma/Parent Friendly podniky přátelské rodině (ve 13:00).

Přijít se zkrátka vyplatí, i když práci právě nehledáte.

Veškeré info a přesné časy doprovodného programu na webu: http://praci.najdisi.cz

Na Facebooku najdete videopozvánky personalistů: www.facebook.com/veletrhprace/

Kontakt pro média:

Mgr. Jana Brabcová - 606 48 99 69, brabcova@grafia.cz


Tisková zpráva č.2:

Lepší práci hledejte v lednu na veletrhu v Pekle!

Co je to "lepší práce"? Pro někoho větší suma na výplatní pásce, pro jiného lepší pracovní podmínky. Kdo se někdy nechal nachytat na lákavé sliby v inzerátech, potvrdí, že mzda není všechno. Někdy teprve po nástupu zjistíte, že v "mladém kolektivu" není s kým rozumně promluvit, že vzít si dovolenou v době prázdnin dětí je prakticky nemožné, že přesčasy vám nikdo neproplatí nebo že vám někdo se stopkami hlídá čas na toaletě.

Jak vypadá firemní kultura, poznáte nejlépe při osobním setkání s personalistou. Jedinečnou příležitostí poznat hned několik desítek firem na jednom místě je tradiční Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem, který 30. ledna proběhne v plzeňském Pekle od 10 do 18 hod.

 

Již šestým rokem zde budou vystavovat desítky významných zaměstnavatelů z celého Plzeňského kraje - ČEZ, Drůbežářský závod Klatovy a.s., CHRIST CAR WASH s.r.o., MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o., O2 Czech Republic a.s., DIOSS NÝŘANY a.s., Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., Typos, tiskařské závody, s.r.o., ZAT a.s., STYL PLZEŇ, výrobní družstvo, JTEKT Automotive Czech Plzen s.r.o., 4flow management GmbH, Faurecia Plzeň, s.r.o., ELFETEX, spol. s r.o. a řada dalších.

Nabízeno bude několik set pracovních pozic - od nekvalifikovaných až po specializované a manažerské: kvalitáři, skladníci, švadleny, seřizovači, disponenti a operátoři ve výrobě, mistři výroby, manažeři obchodu, technici, specialisti BOZP, manažeři projektů, řidiči, automechanici, personalisté, tiskaři, knihaři, účetní, logistici, vedoucí prodejen, pracovníci zákaznického servisu, programátoři, pracovníci controllingu, business konzultanti, referenti call centra, hostesky, provozní elektrikáři, specialisté eCommerce, obchodní referenti...

 

Například český výrobce obalů Pebal z Nýřan na veletrhu bude hledat 4 specialisty extruze a tisku. "Zájemci nemusí být z oboru, můžeme je i zaučit," říká Martina Gajdůšková, personalistka. "Takový specialista si může vydělat až 45.000 Kč. Samozřejmostí jsou stravenky, 5 týdnů dovolené, věrnostní odměny, příspěvek na penzijní či životní pojištění a benefitkarta na volnočasové aktivity v hodnotě 10.000 Kč ročně."
"Nehledáme jen operátory do výroby, ale také inženýry kvality, procesní inženýry, mechanika formaře, logistiky, skladníky," sdělila  Martina Schejbalová, vedoucí HR společnosti JTEKT v Plzni. "Kromě běžných benefitů máme také velkorysé odměny za věrnost firmě, které se pohybují od 15.000 Kč po 3 letech až do 50.000 Kč po deseti letech ve firmě a dostávají je všichni od operátorů po manažery."
Martin Klacián, HR specialista pro nábor  ČEZ, a.s. říka: "Na veletrhu budeme obsazovat pozice na zákaznickém centru v Plzni a v technické v distribuci. Mimo běžné benefity nabízíme i široké možnosti dalšího kariérního růstu v rámci skupiny ČEZ."

 

Na veletrhu najdou zájemci také rekvalifikace, jazykové vzdělávání a další kurzy, které souvisejí s pracovním životem. "Je škoda, že stále mnoho lidí neví, že úřad práce jim může proplatit tzv. zvolenou rekvalifikaci, kterou si sami vyhledají, až do výše 50.000 Kč. O schválení rozhoduje samozřejmě komise. Přitom nemusíte být bez práce, tedy "uchazeč o zaměstnání", ale můžete se registrovat jako "zájemce o zaměstnání", i když zaměstnání máte. Díky tomu lze získat proplacení rekvalifikace, zejména, pokud se na své stávající pozici cítíte ohrožení nebo nemůžete vykonávat dál svou profesi," radí Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, která na toto téma na veletrhu přednáší.

 

Doprovodný program zahrnuje i další přednášky, které souvisí s hledáním práce, např. jak se připravit na pracovní pohovor, jak se naučit „prodávat“ sám sebe, jak nastartovat své podnikání či jak předejít zadlužení apod. Po celý den bude probíhat zdarma poradenství pro trh práce a vzdělávání, image poradna, měření zrakové kondice, grafologické poradenství pro osobní rozvoj a řada dalších aktivit.

 

Seznam vystavujících, pracovní pozice i program najdete na webu praci.najdisi.cz.

 

Kontakt: Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, s.r.o.
Telefon: 377 227 701, E-mail: pirnosova@grafia.cz
Fotogalerie 5. ročníku veletrhu (ke stažení zde) Tisková zpráva č.1:

Dejte do diáře už dnes: 30. leden 2018!

Najděte lepší práci na Veletrhu práce a vzdělávání

KLÍČ K PŘÍLEŽITOSTEM®

Již šestý ročník úspěšného veletrhu práce a vzdělávání pod názvem Klíč k příležitostem připravuje plzeňská společnost Grafia, s.r.o. Veletrh proběhne 30. ledna 2018 již tradičně v kulturním domě Peklo v Plzni. Letošní ročník se koná opět za spolupráce významných partnerů (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, HK ČR, ZČU, AIVD ČR).

Šestý ročník bude specifický tím, že v Plzeňském kraji máme aktuálně nejnižší nezaměstnanost v celé ČR (2,46%), tzn. předstihli jsme v tomto smyslu i Prahu,“ sdělila za organizátory Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia. Pracovní nabídky převažují nad množstvím lidí bez práce. V takové situaci bývají zaměstnavatelé ochotni připlatit na mzdách a vycházejí maximálně vstříc novým zaměstnancům různými benefity. „Je to jedinečná příležitost přijít pohovořit osobně s personalisty a zjistit cenu své práce na trhu, vždyť průměrná mzda v Plzeňském kraji se vyšplhala na třetí příčku v republice. Ale pro řadu lidí jsou rozhodující pracovní podmínky," dodává Pirnosová.

Mezi vystavovateli jsou již v polovině října registrovaní významní zaměstnavatelé v regionu, jako například Carrier Refrigeration Operation Czech Republic s.r.o., Drůbežářský závod Klatovy a.s., Faurecia Plzeň, s.r.o., HOFMANN WIZARD s.r.o., Integrated Micro-Electronics Czech Republic s.r.o., JTEKT Automotive Czech Plzen s.r.o., Kermi s.r.o., KOSTAL CR, spol. s r.o., KS-Europe s.r.o., MD ELEKTRONIK spol. s r.o., Murr CZ, s.r.o., O2 Czech Republic a.s., PEBAL s.r.o., Profesia CZ, spol. s r.o., RSF Elektronik spol. s r.o., STYL PLZEŇ, výrobní družstvo, VIZA AUTO CZ, s.r.o., ZAT a.s. a další. Nabízeno bude několik set pracovních pozic z celého Plzeňského kraje.

Aktuálně firmy hledají všechny úrovně kvalifikací a opravdu rozmanité profese pro muže i pro ženy. Spektrum nabízených pracovních pozic je letos velmi široké – firmám chybí lidé v provozu stejně jako v administrativních pozicích, v kvalitě, nákupu, obchodu, technologii, apod.

Veletrh je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - lidem bez rozdílu věku či vzdělání, těm, kteří chtějí změnu či jsou aktuálně nespokojeni se svým místem, studentům posledních ročníků středních škol a jejich učitelům, vysokoškolákům i lidem registrovaným na úřadu práce. Všichni návštěvníci mají vstup ZDARMA. "Každým rokem stoupá zájem kvalifikovaných lidí, kteří se na veletrh přijdou podívat, aby zjistili svou cenu na trhu a poohlédli se třeba i po zajímavější firemní kultuře," říká Jana Brabcová, jednatelka organizátora. "S nástupem nových generací na trh práce podniky hledají, jak mladé lidi zaujmout, a veletrh je příležitostí k porovnání nejen platových, ale i dalších podmínek."

Velký zájem bývá tradičně i o doprovodný program. Témata přednášek souvisí s hledáním práce, např. jak se připravit na pracovní pohovor, jak se naučit „prodávat“ sám sebe či jak získat příspěvek na své vzdělávání a zlepšit tak svoji kvalifikaci, apod. Po celý den bude probíhat zdarma poradenství v oblasti vzdělávání a trhu práce, image poradna, grafologické poradenství pro osobní rozvoj a řada dalších aktivit.

Na veletrhu budou opět vyhlášeny ceny Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině, které vyhoví podmínkám hodnocení a vytvářejí dobré podmínky pro zaměstnance s rodinami, např. zkrácené úvazky, pružnou pracovní dobu, firemní školky či jesle, akce pro rodiny s dětmi či umožňují péči o rodinné příslušníky. To zajímá zejména maminky na v závěru rodičovské dovolené, které veletrh stále častěji navštěvují, aby si udělaly přehled o aktuální situaci na trhu práce.

Další informace: http://praci.najdisi.cz

Kontakt: Ing. Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, s.r.o.

Telefon: 377 227 701, E-mail: pirnosova@grafia.cz

Fotogalerie 5. ročníku veletrhu (ke stažení zde)

soubor 111.png

 

 

  
 
  Partneři veletrhu 2023:
partneri-loga
  Mediální partneři 2023:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz