Pomáhejte s námi

Letošní veletrh práce opět pomáhal, děkujeme všem, kteří přispěli do sbírky brýlí:

 soubor Diplom - sbirka bryli_na web.jpgNa veletrhu práce a vzdělávání si návštěvníci mohli  zdarma zkontrolovat zrakovou kondici a zároveň přinést staré brýle do sbírky pro potřebné.

Organizátor - Grafia, s.r.o. - realizuje tuto aktivitu ve spolupráci s Lions clubem v České republice. Lionské hnutí v ČR a SR již řadu let organizuje sběr použitých brýlí, které již jejich nositelé nepotřebují. Po celé republice jsou umístěny sběrné boxy* a jeden takový najdou návštěvníci i na veletrhu práce v Plzni.

Ze všech sběrných míst pak brýle putují do centrálního skladu ve Zbuzanech u Prahy, odtud pak do lionského recyklačního centra Centro Italiano Lions Per La Raccota Degli Occhiali Usati (na celém světě je těchto recyklačních center 18). Zde se pak sesbírané použité dioptrické i sluneční brýle čistí, opravují, balí a zapisují do celosvětového registru.  Žádné brýle se neztratí. I ty, které jsou v horším stavu, mohou posloužit například na náhradní díly.

Odtud pak putují různými humanitárními cestami (např. za pomoci americké armády) za těmi, kdo je potřebují a nemají na ně - do cílových destinací v Africe, Asii i Jižní Americe.

V loňském roce bylo z České a Slovenské republiky do recyklačního centra v Itálii dovezeno přes 6000 kusů brýlí.

Dejte vašim nepoužívaným brýlím šanci pomáhat - mohou někomu na druhém konci zeměkoule pomoci konečně dobře vidět!

Děkujeme zaměstnancům společnosti Daikin Industries Czech Republic, kteří mezi sebou vybrali cca 40 ks brýlí a předali je na veletrhu do naší sbírky. Děkujeme Vám!

*Např. v Plzni jsou sběrné boxy umístěné na očním oddělení ve Fakultní nemocnici na Lochotíně, v oční optice Optik Studio na Americké a v Raisově ulici, v lékárně U sv. J. Nepomuckého na Klatovské třídě a v redakci Plzeňského deníku v Kovářské ulici. V rámci Plzeňského kraje jsou pak sběrná místa ve všech redakcích regionálních mutací Deníku (Tachov, Sokolov, Rokycany, Klatovy, Cheb, Karlovy Vary a Domažlice).

  
 
  Partneři veletrhu 2023:
partneri-loga
  Mediální partneři 2023:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz