MAMMA/PARENT FRIENDLY

Ocenění  MAMMA / PARENT FRIENDLY uděluje společnost Grafia, s.r.o. soubor logo_Mamma_friendly.jpg
na základě přihlášení podniků a po zhodnocení odborné poroty již od roku 2009.

Tímto oceněním se snažíme podpořit podniky, které pro své zaměstnance vytvářejí podmínky přátelské rodině, a inspirovat tak ostatní. Registrace firem za rok 2018 je již uzavřena.

Aktuálně probíhá vyhodnocování registrovaných společností.

Registrace za rok 2019 bude opět otevřena v průběhu února 2019.

Kontakt pro další informace: obchod@grafia.cz

 

Vítězové obdrží ocenění za rok 2018 při slavnostním předávání na  7. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání, 30. ledna 2019 ve 2. patře bývalého OD PRIOR.

Těšíte se?

----------------------

Slavnostní předání Mamma/Parent Friendly za rok 2017 proběhlo v rámci 6. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitosem 30. 1. 2018 ve 13:00 hodin na jevišti hlavního výstavního sálu v KD Peklo v Plzni. Ceny předala náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová.

 

Blahopřejeme oceněným za rok 2017!

soubor MammaFriendly foto.jpg

 

1) BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Společnost BOHEMIA SEKT patří k nejvýznamnějším výrobcům sektů a vín ve střední a východní Evropě, zaměstnává cca 250 zaměstnanců.

Poprvé firma získala ocenění Mamma/Parent Friendly za rok 2013.

Firma má stabilní tým zaměstnanců s nízkou fluktuací. Firma žije příběhy svých zaměstnanců, kteří pracují v Bohemia Sektu prostě rádi – a tak není neobvyklé, že dříve obchodní zástupce je nyní vrchní sommeliér, že např. asistentka sama absolvuje someliérské zkoušky, atd.

Firma pořádá dětské dny, setkává se s bývalými zaměstnanci, pořádá akce i pro rodiče na MD, umožňuje částečné úvazky, podílí se na pořádání sportovních a kulturních akcí, atd.

Jsme rádi, že můžeme ocenění udělit opakovaně a těšíme se na další spolupráci.


Ocenění převzala: Markéta Králová, HR manažerka


2) dm drogerie markt s. r. o.

Společnost dm drogerie markt je rozsáhlá síť prodejen s drogérií a kosmetikou, v ČR má společnost více než 2 000 zaměstnanců ve více než 250-ti pobočkách.

V dm drogerii vládne klid, pohoda a úsměv. Firma umožňuje nadstandardní kontakt s rodiči na MD, váží si dlouhodobé spolupráce se svými zaměstnanci a proto se může pyšnit minimální potřebou náboru (i v této složité době), protože do dm se prostě zaměstnanci i po mateřské či rodičovské rádi vracejí.

Individuálně nastavené úvazky jsou v dm samozřejmostí, firma má skvěle nastavený systém benefitů, které jsou k dispozici pro každého zaměstnance.

Firma zřídila pozici interního ombudsmana, který je vždy připraven naslouchat a řešit, aktivně realizuje dlouholetý projekt „Veselé zoubky“, rodiče mají v dm zelenou...

Velmi nás těší předávat ocenění Mamma/Parent Friendly právě společnosti dm drogerie markt

Ocenění převzala: Monika Topková, vedoucí oddělení rozvoje organizace

Společnost dm informovala o svém ocenění v interním časopisu a my děkujeme, že můžeme tuto informaci uveřejnit:

soubor DM interni casopis uverejneni oceneni I.jpg

soubor DM interni casopis uverejneni oceneni II.jpg

3) CHRIST CAR WASH s.r.o.

Firma působí v ČR od r. 1996, jako dceřinná společnost Otto Christ AG v Memmingenu (SRN) a zaměstnává celkem cca cca 370 osob.
Firma vyrábí komponenty mycích linek osobních automobilů, ale také čistírny odpadních vod, vysavače, vysokotlaké čističe, čtečky paměťových karet a ostatní příslušenství.

Firma je stabilní, rostoucí zaměstnavatel, který je právem pyšný na extrémně čistý provoz – v Christu „můžete i ve výrobní hale z podlahy jíst“.

Firma pořádá dětské dny, zapojuje do svých aktivit i rodiče na MD, umožňuje částečné úvazky, pořádá večírky, dny otevřených dveří, apod. Pokud se zaměstnáte u Christ Car Wash, můžete i Vy využívat firemní myčku pro své auto

Ocenění převzal: Mgr. Lukáš Polák, Zástupce vedoucího IT odd.


4) INOTECH ČR spol. s r.o.

Společnost má aktuálně cca 120 zaměstnanců a působí na trhu v oblasti vývoje, výroby forem, tlakového vstřikování, zušlechtění a montáže plastů. 

V Inotechu zjistíte, že nejsou ničím výjimeční, že se nesnaží s nikým předhánět, ale říkají o sobě: „jsme úplně normální výrobní firma, známe se mezi sebou a proto nám to funguje“.

Firma nekomplikovaně poskytuje zkrácené úvazky, vychází vstříc rodičům na MD/RD, firma se podílí na pořádání dětských dnů, podporuje fotbalový a hokejový klub, motivuje své zaměstnance k návratu po MD/RD.

V Inotechu, je zkrátka dobře a my jsme rádi, že můžeme opět ocenit společnost, která Mamma / Parent Friendly získala už za rok 2013.

Ocenění převzala 15.2. 2018 v rámci pravidelného Setkání HR manažerů: Ing. Lenka Brožková, vedoucí ekonom


5. NOVARES CZ Janovice s.r.o.

Společnost má aktuálně cca 330 zaměstnanců a plánuje do konce roku 2018 navýšení stavu o dalších cca 100 míst. Novares vyrábí plastové komponenty pro automobilový průmysl.

Novares získal ocenění ještě jako Key Plastics Janovice za rok 2012 a jsme rádi, že se firma pod křídly nového francouzského koncernu opět registrovala pro Mamma / Parent Friendly.

Firma umožňuje částečné úvazky pro THP pozice, pořádá dětské dny, umožňuje brigádní zapojení i bývalým (starším) zaměstnancům, aktivně zve své rodiče na MD/RD na pořádané firemní akce, apod.

V  Novaresu platí, co se řekne... Firma je hrdá na své skvělé vedoucí, kteří umí jednat s lidmi a které si díky cílené péči sama vychovává.

Ocenění převzala: Ing. Jana Hamplová, HR manažerka


6. Sony DADC Czech Republic, s.r.o.

Společnost má v ČR aktuálně cca 850 zaměstnanců v provozech v Plzni, Štěnovicích, v Nýřanech a v Praze. Sony DADC je dodavatelem disků a digitálních služeb pro zábavní, vzdělávací a informační průmysl, Evropské centrum sdílených služeb v centru Plzně a v Praze zajišťuje pro sesterské evropské společnosti i pro externí zákazníky služby zejména v oblastech zákaznického servisu, retailových služeb, financí nebo IT.

Firma podporuje rodiče na MD/RD, aktivně je zapojuje do pořádaných akcí, firma vzdělává své zaměstnance, pořádá pro své zaměstnance i pro veřejnost „Sony DADC RUN“, nabízí částečné pracovní úvazky, apod.

Maminkám / rodičům firma umožňuje se dobře adaptovat po návratu z MD/RD do práce a to jak ve výrobě, tak v Shared centru v Plzni i v ostatních provozech.

I firma Sony DADC patří k těm, kteří se registrovali, aby obnovili svoji certifikaci Mamma / Parent Friendly z roku 2012.

Ocenění převzala: Julie Borecká, HR Business Partner


BLAHOPŘEJEME VŠEM OCENĚNÝM !

Grafia, s.r.o.

 


Oceněné společnosti za rok 2016 a slavnostní předávání v rámci 5. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání, 26. ledna 2017, KD Peklo, Plzeň:


soubor bez názvu-5320_orez_mala_pro web.jpg

 

1) ADP Employer Services Česká republika, a.s. - Plzeň

2) DHL Solutions, k.s. Nýřany

3) LUBRICANT, s.r.o.

4) Shape Corp. Czech Republic, s.r.o.KRITÉRIA OCENĚNÍ MAMMA/PARENT FRIENDLY:

 1. Firma zaměstnává rodiče po návratu z mateřské nebo rodičovské dovolené.

 2. Firma umožňuje zaměstnancům flexibilní moderní formy práce tzn. např. pružnou pracovní dobu, částečný pracovní úvazek, sdílené pracovní místo, stlačený pracovní týden.

 3. Firma umožňuje zaměstnancům práci z domova při neočekávaných událostech v rodině (např. péče o starší rodiče, nemoc dítěte).

 4. Firma má program pro rodiče na mateřské/rodičovské dovolené, kterým poskytuje např. možnost účasti na školeních či jiné zaměstnanecké výhody.

 5. Firma pořádá „Dětské dny“ pro zaměstnance nebo obdobné akce.

 6. Firma má vlastní školku, hlídací koutek, případně je sponzorem některé školky, nebo umožňuje rodičům přivést si děti v případě potřeby na pracoviště.

 7. Firemní kultura je nakloněna rozvoji pracovníků po návratu z mateřské či rodičovské dovolené.

 8. Firma se podílí na pořádání dětských sportovních akcí nebo je sponzorem dětského hřiště či sportovního areálu.

 9. Firma se podílí na organizování kulturních akcí, na kterých jsou děti vítány.

 10. Firma nezapomíná ani na starší generaci, připravuje různé kurzy a setkání i pro své bývalé zaměstnance.

  Pokud společnost splňuje minimálně 5 z 10ti výše uvedených kritérií, vyplňte formulář ZDE. Odborná porota prověří a schválí uvedené údaje a v případě úspěchu vyzve podnik k převzetí ocenění na veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem. Poté je podnik oprávněn užívat tuto značku na svých propagačních materiálech po dobu 3 let. Poté je třeba certifikát obnovit.

  Protokol o udělení certifikátu je archivován ve společnosti Grafia, s.r.o. v souladu se zákonem 101/2000 Sb.o ochraně osobních údajů.

 

 

  
 
  Mediální parneři 2019:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz