MAMMA/PARENT FRIENDLY

Ocenění  MAMMA / PARENT FRIENDLY uděluje společnost Grafia, s.r.o. soubor logo_Mamma_friendly.jpg
na základě přihlášení podniků a po zhodnocení odborné poroty již od roku 2009.

Tímto oceněním se snažíme podpořit podniky, které pro své zaměstnance vytvářejí podmínky přátelské rodině, a inspirovat tak ostatní. 


Registrace pro rok 2019 je již uzavřena.

Aktuálně probíhá vyhodnocení registrovaných firem za rok 2019.

Jak to všechno dopadne se dozvíte už 29. 1. 2020 ve 13 hodin na 8. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni.

Na jevišti výstavního sálu proběhne slavnostní předání oceněným firmám.

Chcete být mezi nimi příští rok i Vy?

Je to jednoduché, sledujte tyto stránky, v únoru 2020 otevřeneme opět registraci pro další kalendářní rok.

Grafia, s.r.o.

Kontakt pro další informace: obchod@grafia.cz


 

Slavnostní předání Mamma/Parent Friendly za rok 2018 proběhlo v rámci 7. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitosem 30. 1. 2019 ve 13:00 hodin na pódiu výstavních prostor ve 2. patře bývalého OD PRIOR v Plzni. Ceny předala Ing. Ivana Šatrová, vedoucí oddělení poradenství a dalšího vzdělávání ÚP ČRv Plzni.

 

soubor mamma friendly 2018-web.jpgOCENĚNÉ SPOLEČNOSTI:

1) Drůbežářský závod Klatovy a.s.

Společnost byla poprvé oceněna už za rok 2014.
Drůbežářský závod je tradičním zpracovatelem kuřecího masa a výrobcem uzenin, druhý největší v ČR. O své zaměstnance se tady opravdu dobře starají a jako jedna z mála firem mají vlastní sociální fond. Společnost těší, že podniková prodejna je trvale vytížena a že zaměstnanci jsou nejlepší reklamou pro jejich skvělé výrobky – vzorky výrobků DZ Klatovy máme i v dnešní tombole, děkujeme.

Ocenění převezala:         Marie Pošarová, vedoucí personálního oddělení

2) HOFMANN WIZARD s.r.o.

Poprvé byla firma oceněna za rok 2015. Těší nás, že můžeme ocenit jako skvělého zaměstnavatele personální agenturu, která si zakládá na absolutním souladu s legislativou. Hofmann Wizard je pyšný na svoji firemní kulturu, která nepodporuje rivalitu mezi kolegy a tím pádem má stabilní pohodový kolektiv. Agentura má 72 zaměstnanců a skvělý cíl pro další období – „mít v týmu více chlapů“! Držíme palce!

Ocenění převzala:         Mgr. Vanda Štěrbová, personální konzultant


3) Konplan s.r.o.

Konplan je firma, která trvale roste, aktuálně staví nové technologické centrum v Plzni a má 180 zaměstnanců, konstruktérů, inženýrů a techniků. Firma zdánlivě plná mužů je hrdá na 20% žen ve svém středu a mj. pořádá akci  s názvem Girls day.  V Konplanu i přes téměř 200 zaměstnanců přistupují ke každému individuálně a i proto jsou právem pyšní na řadu skvělých kolegů, kteří spolupracují s firmou i v období, když už by mohli být v důchodu.

Ocenění převzala:         Ing. Vendula Linková, HR manager


4) Rina Europe s.r.o.

150 - ti zaměstnancům provozu firmy Rina práce doopravdy voní. Absolutně čistý provoz, skvělé suroviny a nejvyšší hygienické standardy. V Rině je skvělý kolektiv, všichni se opravdu znají a když říkají, že fungují jako rodina, myslí to vážně. Rina peče skvělé a voňavé pečivo a nejlepším benefitem této firmy jsou její vlastní výrobky.

Ocenění převzala:         Ing. Eliška Romanová, HR manager


5) Rondo obaly s.r.o.

Společnost byla poprvé oceněna již za rok 2014.
I díky čistému a klidnému provozu má firma dlouhodobě stabilní tým zaměstnanců, netrápí ji obrovské fluktuace a má dostatek prostoru pro péči o své lidi.
Aktuálně v Rondu pracuje 176 zaměstnanců a v roce 2017 firma absolvovala i genderový audit zaměřený na hodnocení přístupu k zaměstnancům a na spokojenost – s velmi dobrým výsledkem. Rondo je společnost, která je právem pyšná na svoji spravedlnost a férovost.

Ocenění převzala:         Bc. Veronika Nekovářová, MBA, vedoucí personálního oddělení

 

Všem oceněným blahopřejeme!

Grafia, s.r.o.


 

KRITÉRIA OCENĚNÍ MAMMA/PARENT FRIENDLY:

 1. Firma zaměstnává rodiče po návratu z mateřské nebo rodičovské dovolené.

 2. Firma umožňuje zaměstnancům flexibilní moderní formy práce tzn. např. pružnou pracovní dobu, částečný pracovní úvazek, sdílené pracovní místo, stlačený pracovní týden.

 3. Firma umožňuje zaměstnancům práci z domova při neočekávaných událostech v rodině (např. péče o starší rodiče, nemoc dítěte).

 4. Firma má program pro rodiče na mateřské/rodičovské dovolené, kterým poskytuje např. možnost účasti na školeních či jiné zaměstnanecké výhody.

 5. Firma pořádá „Dětské dny“ pro zaměstnance nebo obdobné akce.

 6. Firma má vlastní školku, hlídací koutek, případně je sponzorem některé školky, nebo umožňuje rodičům přivést si děti v případě potřeby na pracoviště.

 7. Firemní kultura je nakloněna rozvoji pracovníků po návratu z mateřské či rodičovské dovolené.

 8. Firma se podílí na pořádání dětských sportovních akcí nebo je sponzorem dětského hřiště či sportovního areálu.

 9. Firma se podílí na organizování kulturních akcí, na kterých jsou děti vítány.

 10. Firma nezapomíná ani na starší generaci, připravuje různé kurzy a setkání i pro své bývalé zaměstnance.

  Pokud společnost splňuje minimálně 5 z 10ti výše uvedených kritérií, vyplňte formulář ZDE. Odborná porota prověří a schválí uvedené údaje a v případě úspěchu vyzve podnik k převzetí ocenění na veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem. Poté je podnik oprávněn užívat tuto značku na svých propagačních materiálech po dobu 3 let. Poté je třeba certifikát obnovit.

  Protokol o udělení certifikátu je archivován ve společnosti Grafia, s.r.o. v souladu se zákonem 101/2000 Sb.o ochraně osobních údajů.

 

 

 

  
 
  Mediální partneři 2020:
© GRAFIA, s.r.o. 2012
E-mail: info@grafia.cz